1957-ben épphogy elindult a hivatalos és rendszeres műsorszolgálatás Magyarországon, amikor októberben már olyan híreket sugározhatott a Magyar Televízió, mint az első műhold, a Sputnyik-1 felbocsátása, vagy egy hónappal később a Föld körüli pályára állított Lajka kutya. Ezután csupán néhány évet kellett várni Gagarinra, majd 1980. május 26-án eljött a várva várt pillanat, a Szojuz-36 fedélzetén végre magyar űrhajós, az akkor 30 éves Farkas Bertalan is elindult a világűr meghódítására. A küldetés révén Magyarország hetedik nemzetként jutott ki az űrbe.
