Csodálatos óriások gyönyörű ruhákba öltöztetve, vagyis óriás ruhaszobrok várják mindazokat, akik az elkövetkező néhány napban még ellátogatnak a Várkert Bazár Neoreneszánsz kertjébe. Az augusztus 30-án záró kiállítás − amely a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége szervezésében valósult meg − a magyar népművészet és öltözködéskultúra elemeit, színeit, motívumait idézi meg és gondolja újra.
A hatalmas szobrok, amelyek valóban kézzel fogható közelségbe hozzák a szobrászatot a közönséggel, karakteresen mutatják be a székely, kalotaszegi és matyó motívumokat, de a keresztszemes hímzést, a szőttest, a mézeskalács figurákat, valamint a bútorfaragások formáit is felfedezhetjük az alkotásokon. Változatos formában olyan alapvető szimbólumok is megjelennek rajtuk, mint a tulipán, a madár, a rózsa vagy a szegfű.
A ruhaszobrok alapja egy különleges, összeépíthető drótszoknya-váz, ehhez kapcsolódnak a kirakati babák egyedi kombinációi. A szobrok speciális anyaga a szélsőséges időjárási viszonyoknak is ellenáll. Kevesen gondolnák, hogy az attraktív öltözetek tetőfóliából, szikszalagból, cirkuszi ponyvából, takarófóliákból, színes szúnyoghálókból, műbőrből, illetve viaszosvászonból készültek.
A nem mindennapi tárlat kétségkívül elérhető közelségbe hozza a kortárs magyar iparművészetet, bemutatja annak sokszínűségét, és persze felhívja a figyelmet az öltözéktervező szakmára is.
A kiállítás kurátora Simonffy Márta, a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségének elnöke. A kiállító művészek pedig: Bányász Judit, Bodnár Enikő, Csegöldi Erika, Farkas Imola, Földi Kinga, Latin Anna, Marosi Kriszta, Nádasdi Katalin, Nyíri Katalin és Szűcs Blanka.
Hagyományunk ruhaszobrai
Várkert Bazár Neoreneszánsz kert, Budapest
2024. augusztus 30-ig